Kolo.News.Ukraine.Region

Рятуються від обстрілів та затоплення: до Одеси прибули евакуаційні автобуси з Херсона

Рятуються від обстрілів та затоплення: до Одеси прибули евакуаційні автобуси з Херсона
Важливо
Рятуються від обстрілів та затоплення: до Одеси прибули евакуаційні автобуси з Херсона Регіони у війні 07 черв 2023 в 18:26

До Одеси 7 червня прибули евакуаційні автобуси з Херсона. Люди виїжджають із затопленої Херсонщини другий день поспіль через підрив Каховської ГЕС.

Як відбувалась евакуація, де розмістяться та що брали із собою — дізнавалось Суспільне.

Автобуси з евакуйованими жителями Херсонщини прибули до Старосінної площі в Одесі. З трьох автобусів вийшло кількадесят людей, у руках — тільки речі першої необхідності. Одна з тих, хто вирішив евакуюватися до Одеси — Анжела Крисенко. Жінка каже, що поки що з родиною поживе у матері, яка переїхала до Одеси минулого серпня.

"Не перестають бомбити, стріляють, і затоплює місто. Ми з Шуменського району Херсона, ми думали, що нас не затопить, але нас це також торкнулось, тому ми чекали, але заради дитини ми вимушені покинути дім. У мене мама, яка виїхала в серпні, вона евакуювалась, зняла собі квартиру. Будемо поки в неї, подивимось, як далі буде ситуація. Якщо що, будемо повертатись назад", — розповіла Анжела Крисенко.

Переселенка з Херсона Альбіна Соболева розповіла, що вода вже підступила до її будинку. На Херсоншині поки що залишились її чоловік та батьки. Жінка ж вирішила евакуюватися.

"Ще будинок не затопило, але вода в нас знизу будинку, і вода підходить та підходить, затоплена нижня частина, уся прибережна зона Херсона. Виїхало і без того дуже багато, нас бомблять, сильно і тупо бомблять. Не дають навіть рятувальникам працювати. У мене там чоловік залишився, собаки, батьки мої залишились, але вони трохи далі живуть, там їм не загрожує нічого, скажімо так", — розказала жінка.

Організацією евакуації на місцях займались волонтери та депутати Херсонської міськради.

"Ми виїхали з Херсона, адже там дуже сильно стріляють, надто лячно. У нас в Таврічному районі не доходить вода. А взагалі, Острів, Річпорт та ті райони, що нижче розташовані - дуже сильно затопило. А нас сильно обстрілюють. Тому і виїхали", — каже переселенка з Херсона Ірина.

За словами депутата Херсонської міськради Андрія Медведєва, до Одеси на евакуаційних автобусах приїхали близько 200 херсонців. Людям допомагають розміститися у тимчасових місцях дислокації переселенців або в готелях, які надають безкоштовне житло.

"Ситуація, насправді, дуже критична. Ті будинки, які розташовані в низині, геть затоплені, область також. Люди, які бажають евакуюватись, приходять до автовокзалу. "Десяте квітня" фонд організовують евакуацію людей, і переправляють сюди, в Одесу. Тут люди вже можуть розміститись у тимчасових місцях дислокації переселенців, або в готелі, які до 5 днів розміщують. Вчора ми зустрічали, було близько 70 людей, сьогодні 127 приїхало до Одеси", — розказав депутат.

Нагадаємо, о 2:50 ночі 6 червня російські війська зсередини підірвали конструкції Каховської ГЕС в Херсонській області. Внаслідок цього близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону загрожує підтоплення. На правобережжі затоплення загрожує 10 селам, та частині Херсона, а саме району Корабел. Проте значною мірою, підтопленою буде лівобережна частина Дніпра, адже там — нижчий берег.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар