На території містечка облаштували 6 модульних будиночків з 240 модулів. Площа містечка – 1,6 гектари.
Будиночкі розраховані на 432 особи, за умови, якщо в кожній кімнаті буде максимальне заселення – 4 особи – двоє дорослих та двоє дітей. Проте, якщо родина буде з двох чи трьох осіб, нікого стороннього до них не селитимуть.
– Полтавщина прийняла велику кількість внутрішньо-переміщених осіб у 2022 році і зараз, близько 180 тисяч осіб з інших регіонів, які постраждали внаслідок війни, продовжують жити на території області. Разом з тим, ситуація з ВПО і виклики, з якими ми зіштовхувалися, вона була мінливою. Восени 2022 року була ініціатива британських та польських партнерів і фонду Міжнародної Солідарності по наданню модульних будиночків для розміщення на території областей, де знаходиться велика кількість внутрішньо-переміщених осіб. Полтавщина прийняла пропозицію і дуже вдячна міжнародним партнерам про надання цієї гуманітарної допомоги. В березні був підписаний меморандум з Фондом Міжнародної Солідарності, Полтавською ОВА та Полтавською обласною радою про передачу цих модульних будиночків. Роботи почали проводитися з грудня. І на сьогоднішній день всі роботи по облаштуванню завершені, – заступник голови Полтавської ОВА Олексій Бруслик.
Модулі міжнародні партнери надали в якості благодійної допомоги, а роботи з облаштування території обійшлися в 42 мільйони гривень. Ці кошти витратили на реконструкцію електричних мереж із будівництвом трансформаторної підстанції потужністю та власне монтаж будиночків і благоустрій території.
Дмитро Лунін, голова Полтавської ОВА повідомляв, що вже подали заявки на переселення в модульне містечко 397 осіб, переважно з тих, хто проживає в місцях компактного розселення ВПО. З цієї кількості 50 заявок від людей з інвалідністю, 40 – діти.
Кожен з шести будиночків складається з 18 житлових модулів-кімнат, решта – приміщення спільного користування: душові кімнаті (їх дві: чоловіча та жіноча, кухня зі столовою, пральня, туалети (також чоловічі і жіночі), ігрова кімната, службове приміщення.
Спершу передбачалося, що модульне містечко зможе вмістити понад 500 осіб, проте, за рахунок збільшення кількості допоміжних приміщень, житлова зона зменшилася.
В кожному будинку є wi-fi. Три відеокамери. Попри те, що модульні будиночки є тимчасовим місцем для компактного розселення вимушених переселенців, жити в них можна протягом всього року, незалежно від температури повітря.
На території облаштували асфальтовані доріжки, які ведуть до будиночків та місць загального користування. До кожного будинку веде пандус. Облаштовано два дитячі майданчики для дітей різного віку, спортивний майданчик, 4 альтанки для відпочинку, місце для сушіння білизни. Також на території містечка є альтернативне джерело енергії, в разі вимкнення світла, потужні дизельні генератори.
Вся територія містечка огороджена парканом. Є чотири в’їзди/входи, кожен з яких обладнаний магнітним замком. На території змонтована система зовнішнього освітлення та система відеоспостереження – 9 камер.
Поруч з модульним містечком є діючі укриття, на випадок повітряної тривоги. Поряд два магазинчики, один з них хлібзаводу «Кулиничі», в іншому продаватимуть продукти харчування (без алкоголю). Також магазини є на території медзакладу.
Найближча школа до модульного містечка знаходиться на відстані 1.5 км, дитсадок – 800 метрів. В цих навчальних закладах є вільні місця, раніше про це повідомляв Дмитро Лунін, голова Полтавської ОВА.
Поряд з містечком міська рада має облаштувати зупинку громадського транспорту. Тут курсує з інтервалом в годину комунальний автобус також курсує кілька приватних маршруток.
Проживання в модульному будинку буде безкоштовним для ВПО.
Читайте також: Міжнародний фонд Global Empowerment Mission встановлює вікна в багатоповерхівці в Умані, куди поцілила ракета
вологість:
тиск:
вітер:
0 Коментарів
Додати коментар