Kolo.News.Ukraine.Region

На Полтавщині відкрили кулінарний хаб

На Полтавщині відкрили кулінарний хаб
На Полтавщині відкрили кулінарний хаб Українці для світу 30 черв 2023 в 09:00

В Полтавській області підготували майбутніх «агентів змін», які впроваджуватимуть нову систему харчування у закладах освіти. Про це повідомили в пресслужбі Полтавської обласної військової адміністрації.

Дводенне професійно-практичне навчання провели в новоствореному кулінарному хабі у Кременчуці, на базі Центру профтехосвіти №1. Заклад став учасником проєкту «School Chef’s Training Hubs Development» у межах стратегії реформи шкільного харчування першої леді Олени Зеленської.

«Першими учнями хабу стали 20 майстрів виробничого навчання закладів профтехосвіти Полтави, Гадяча, Решетилівки, Кременчука. Вони готували 10 страв. Страви, ніби, звичайні. Але в них набагато менше солі та цукру, більше спецій для смаку та овочів. Застосовували як традиційне, так і сучасне технологічне обладнання», – зазначив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. Теоретичну частину курсу «агенти змін» освоїли в травні. Отримані знання кулінари передаватимуть майбутнім кухарям, які навчаються в ПТУ, та працівникам шкільних їдалень.

Надалі кулінарний хаб у Кременчуці стане майданчиком для подальших навчань і перекваліфікацій кухарів області. Діятиме каскадний метод підготовки працівників харчоблоків: ті, хто пройшли тренінг, далі можуть навчати інших.

Проєкт реалізовують за підтримки МОН України, Посольства Швейцарії, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC), тренерів команд Національної асоціації громадського харчування та Cult food.

Полтавщина увійшла в трійку областей, які стали пілотними у реалізації цього проєкту.

 Читайте також: До Вінниці прибули ще чотири генератори від МЗС Німеччини

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар