Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві дослідниця з Києва прочитала лекцію «Петлюра і Культура»

У Полтаві дослідниця з Києва прочитала лекцію «Петлюра і Культура»
ТОП ТемаВибір редакції
У Полтаві дослідниця з Києва прочитала лекцію «Петлюра і Культура» Війна не скрізь 22 черв 2023 в 20:00

Сьогодні, 22 червня, у дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася авторська лекція Тіни Пересунько «Петлюра і Культура».

Гостя з Києва, дослідниця історії «Щедрика» Тіна Пересунько, розповіла про те, як видатний український політик і верховний головнокомандувач УНР захоплювався українською культурою, як піснею здобував Україні престиж у світі і боровся з російською пропагандою, і як в часи війни інвестував в мистецтво та культурну дипломатію.

«Симон Петлюра трохи більше ста років тому - політичний лідер, політик, глава держави, військовий діяч, український головнокомандувач. Фактично його сьогодні ми прирівнюємо до статусу Президента України. Так само як і сьогоднішній Президент, про якого ми багато говоримо як про політичну постать, яка має дуже потужний культурний бекграунд в сегменті шоу бізнесу, - Симон Петлюра мав бекграунд саме в культурі. Адже до того, як обійняти політичну і військову посади, він тривалий час був фактично культурним діячем і, як би зараз сказали, медійником», – провела паралель науковиця.

Захід зібрав понад сотню поціновувачів української історії та культури, всіх тих, кому небайдуже становлення української державності. Охочих послухати було так багато, що доводилося постійно доставляти стільці та лавки.

«Коли я побачила, що в Києві буде відбуватися лекція на тему Петлюри і культури, я вирішила неодмінно її послухати. Там я почула про постать Симона Петлюри іншого, невідомого для нас, в тому числі і про полтавський період в його житті. І мені дуже хотілося, щоб молода дослідниця приїхала до Полтави. І ці два дні ми намагаємося познайомити Тіну Пересунько із Полтавою і з вулицями, якими ходив Симон Петлюра», – розповіла депутатка.

Після лекції всі присутні змогли поспілкуватися в неформальній обстановці, поділитися враженнями від почутого чи поставити питання.

Після лекції всіх запросили на перегляд документального фільму «Щедрик проти русского міра», співсценаристкою якого є Тіна Пересунько.

В свою чергу, Яніна Барибіна розповіла, що в планах на майбутнє – це гідне відзначення річниці з дня народження Симона Петлюри, щоб він був не лише пошанований встановленням пам’ятника, а й в пам’яті людей.

Читайте також: У Полтаві відбулася презентація книги Радомира Мокрика «Бунт проти імперії»

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар