Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві відбулася презентація книги Радомира Мокрика «Бунт проти імперії»

У Полтаві відбулася презентація книги Радомира Мокрика «Бунт проти імперії»
ТОП ТемаВибір редакції
У Полтаві відбулася презентація книги Радомира Мокрика «Бунт проти імперії» Війна не скрізь 21 трав 2023 в 10:00

17 травня в Бібліотеці-філії №4 у Полтаві, відбулася презентація книги Радомира Мокрика «Бунт проти імперії», де зібрані історії про українських шістдесятників, молодих людей, які творили нову культуру в час хрущовської «відлиги».

Яніна Барибіна, депутатка Полтавської обласної ради, яка організувала цю зустріч, розповіла, що все почалося з того, що вона побачила у професора Юрія Волошина захоплення цією книгою і  одразу виник інтерес:

– Власне Радомир Мокрик відразу відгукнувся на пропозицію приїхати до Полтави із презентацією. Я вдячна, що і бібліотека на Європейській, 141, підтримала цю ініціативу, і Полтавський педагогічний університет, молодь охоче відгукнулася. Та й загалом, ми бачимо, що книга стала бестселером в України і на Полтавщині книгу чекали і на зустріч з автором так само. Тому що Радомир Мокрик дивиться на постаті українських шістдесятників як на молодих людей. І зараз, в цю війну, нам важливо також достукатися і до студентства, і до молоді. Показати, що в ті часи і в ті страшні роки імперсько-шовіністичної росії, були сміливі люди, які відстоювали українські національні інтереси, відстоювали мови, боролися за свободу і гідність.

Сам автор каже, що ця книга є радше спробою побачити в когорті шістдесятників живих людей – з їхніми сумнівами, коливаннями, інтелектуальною відвагою та блискучими талантами:

 – В певному сенсі побачити цих молодих талановитих людей без «забронзовілості», з якою так часто подають їх шкільні підручники. Тим більше, що самим шістдесятникам «забронзовілість» аж ніяк не притаманна.

Модератором зустрічі був доктор історичних наук, професор Юрій Волошин. Він зазначив, що книга перевидана вже вдруге, що не часто відбувається в сучасній науковій літературі.

Під час зустрічі все присутні могли в невимушеній обстановці поспілкуватися з автором, придбати книгу та отримати автограф.

Крім того, під час презентації була можливість задонатити на придбання кавдрокоптера Mavic 3 для третьої штурмової бригади у складі якої наші полтавці впевнено відсувають ворога.

Читайте також: «Жадан і собаки» у Полтаві заспівали «Я люблю цю країну!» та зібрали кошти на ЗСУ

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар