Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві до Дня Конституції відбувся концерт симфонічного оркестру. ФОТО

У Полтаві до Дня Конституції відбувся концерт симфонічного оркестру. ФОТО
ТОП Тема
У Полтаві до Дня Конституції відбувся концерт симфонічного оркестру. ФОТО Війна не скрізь 29 черв 2023 в 09:00

Учора, 27 червня у дворику Полтавського краєзнавчого музею відбувся концерт Полтавського академічного симфонічного оркестру під керуванням головного диригента, народного артиста України Віталія Скакуна. Ведуча заходу – Аліна Синяговська.

Він став завершальним у 23-му концертному сезоні. Місяць тому, саме тут оркестр представив програму «Симфонія весни» і чудовий проект «Сезони концертів» у гостинному дворику краєзнавчого музею продовжили концертною програмою «Симфонія літа». Для поціновувачів класичної музики оркестр зіграв шедеври західноєвропейської та української романтики.

Богдана Громцева, виконувачка обов’язки директора оркестру, розповіла, що цей сезон для артистів був дуже насиченим, адже кількість концертів з початку повномасштабного вторгнення виросла в рази. Музиканти давали як комерційні, так і благодійні концерти, зокрема, для внутрішньо-переміщених осіб та військових. Іноді в місяць музиканти давали 15-20 концертів.

      Сьогодні відбувається концерт у рамках циклу концертів, започаткованих директором оркестру Михайлом Мальком, на відкритому просторі «Симфонія літа, весни і осені». Тоді, коли ми можемо слухати класичну музику під відкритим небом. Сьогодні концертна програма присвячена Дню Конституції України. Концертна програма побудована на кращих зразках української класичної музики та світової. Для гостей заходу пролунають виступи запрошених солістів. Це найкращі солісти нашої Полтави, Полтавщини. Оркестр не стоїть осторонь тих подій, тієї війни, яка відбувається зараз. Тому ми не робили перерву з 24 лютого. Оркестр не зупиняє свою роботу. Ми працюємо для культурного обслуговування внутрішньо-переміщених осіб, жителів міста, для того, щоб підтримати їх емоційно в ці тяжкі дні.

На концерт продали понад 200 квитків, більше дворик музею просто не вмістить.

В наступному концертному сезоні планується також цикл концертів просто неба, але цього разу за адресою Європейська, 49, щоб слухачі звикли до концертного залу симфонічного оркестру.

Як такої перерви в оркестру не буде, вже за кілька тижнів він відновить свою роботу і представить для полтавців та гостей міста концерт до Дня державності, який відзначатимемо 28 липня.

Серед запрошених солістів заслужена артистка України Олена Шевченко, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Тарас Король та Вікторія Марініч, громадська діячка, волонтерка, депутатка облради Яніна Барибіна.

Депутатка розповіла, що отримала запрошення виступити на концерті від головного диригента оркестру Віталія Скакуна.

      Для мене дійсно стало високою честь співати з нашим видатним полтавським симфонічним оркестром. І ця ідея у Віталія Михайловича з'явилась тоді, коли ми говорили про національну свідомість, про культуру, про культурну дипломатію, про спадщину Полтавщини, музичну спадщину, зокрема. І, знаєте, про всіх тих жінок, які щодня не втомлюються, а працюють, вони чекають, але чекають не склавши руки. Хтось плете сітки, хтось розмальовує гільзи і продає й донатить на потреби війська. Жінки чекають, жінки не втомлюються, жінки вірять і про це буде моя пісня», – розповіла депутатка.

Під час концерту згадали трагедію річної давнини – терористичний акт російський окупантів – ракетний удар по торговельному центрі «Амстор» в Кременчуці. Пам'ять всіх полеглих українців у цій війні вшанували хвилиною мовчання.

Завершився концерт «Молитвою за Україну».

Читайте також: У Полтаві дослідниця з Києва прочитала лекцію «Петлюра і Культура»


0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар