Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві День Конституції відзначили обкиданням фарбою

У Полтаві День Конституції відзначили обкиданням фарбою
ТОП ТемаВибір редакції
У Полтаві День Конституції відзначили обкиданням фарбою Війна не скрізь 29 черв 2023 в 17:00

Яскраве та драйвове дійство відбулося учора, 28 червня, в День Конституції в парку «Перемога» у Полтаві. Кілька сотень молодих людей прийшли на свято Holi Fest, суть якого в обсипанні один одного сухою фарбою.

Придбати фарбу можна було безпосередньо на святі. Один пакунок кольорового порошку коштував 30 гривень. 10% з кожного проданого пакетику – 3 гривні, організатор  передадуть в благодійний фонд «Повернись живим» на допомогу Збройним Силам України.

Загалом організатори підготували 200 кілограм фарби, в 2021 році було використано 150 кілограм.

Про це розповіла співорганізаторка заходу Світлана Кошіль. За її словами, такі свята в Полтаві проводять вже більше 5 років, щоправда минулого року, через активну фазу повномасштабного вторгнення, було не до веселощів. А цього року вирішили подарувати полтавцям та гостям міста трішки яскравих та позитивних емоцій.

Ще задовго до початку свята учасники не шкодували фарб і були яскраво забарвлені. А потім, по команді ведучого всі синхронно підкинули фарби вгору. Свято супроводжувалося веселою музикою, запальними танцями та чисельними фото.

Холі — традиційний щорічний індійське свято весни і яскравих фарб. Традиційно на цьому святі відбуваються масові гуляння, обсипання фарбами з трав і натуральних барвників (Гула) і обливання водою. Так як в східних країнах люди більше схильні до всякого роду вірусів - це служить ще і профілактикою весняних вірусних захворювань.

Це одне з найстаріших свят, яке згадується в стародавніх текстах. Про його проведення свідчіть кожен напис на камені, Зроблено 300 років до Нашої ери. Виникненню свята передувало кілька легенд.

Фестиваль фарб прийшов в Європу з Індії та країн з потужною індуїстською діаспорою.

Читайте також: У Полтаві до Дня Конституції відбувся концерт симфонічного оркестру. ФОТО

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар