Kolo.News.Ukraine.Region

ТОП ТемаВибір редакціїВажливо
Олександр Хижняк виборов путівку на Олімпіаду в Парижі. Яким був шлях до перемоги Війна не скрізь 11 лип 2023 в 15:00

Полтавський спортсмен Олександр Хижняк став чемпіоном ІІІ Європейських ігор із боксу.  Полтавець виборов «золото» в бою проти спортсмена з Хорватії. Завдяки цьому він отримав путівку на Олімпійські Ігри, які відбудуться за рік в Парижі.

Про те, якою булі підготовка до змагань, та як відпочиватиме після виснажливих тренувань, Олександр розповів під час нагородження в Полтавській ОВА, де боксеру та його батькові і тренеру вручили сертифікати на грошову винагороду.

Підготовка до Європейських Ігор

Ми почали боротьбу за цю медаль, за цю ліцензію, ще з осені 2022 року. Спершу треба було виграти чемпіонат України, щоб мати можливість саме мені представляти нашу Україну на міжнародних змаганнях. Потім було ще чотири міжнародні змагання, на яких я також перемагав, і це були цінні змагання, адже мені треба було відчути себе в новій ваговій категорії. На минулих Олімпійських Іграх я виступав в категорії 75 кілограм. А вже на Олімпійських Іграх в 2024 році в Парижі моя вагова категорія буде 80 кілограм. Тому мені потрібно було зрозуміти, як ми себе відчуваємо з боксерами світового та європейського рівня.

Я радий, що на всіх цих змаганнях нам вдалося перемогти, тому що ті боксери, з якими я зустрічався, вони в майбутньому ставали і чемпіонами світу, а також перемагали на різних міжнародних змаганнях.

Тому саме до цих змагань, до основного старту Європейських ігор 2023 року, які проходили у Польщі, ми підготувалися, відчував, що дуже добре і радий, що на цих змаганнях нам вдалося здобути ліцензію на Олімпійські ігри, а також золото на цих змаганнях.

Про емоції після перемоги

Якщо чесно, коли почав грати гімн, а прапор підніматися вгору, то сльози на очах з’явилися, тому що шлях до перемоги був важкий, і ті умови, в яких ми тренувалися, як ми готувалися, були дуже важкими.

Я постійно повторюю її, буду повторювати, я дуже дякую всім тим хлопцям, жінкам, які віддали життя за мир в нашій країні, які зараз боряться за те, щоб був мир в нашій країні, щоб не було війни, щоб було щастя, радість, щоб вже більше не стріляли, щоб люди жили мирним життям.

Тому коли лунав гімн і український прапор піднімався вгору, я дійсно заплакав, тому що радий, що саме в моєму виді спорту нам вдалося це зробити, і для мене це було дуже приємно і дуже цінно.

Про підтримку суперників

Звичайно, ми відчуваємо гарне ставлення до України і українців. Польща дуже гарна країна. Було дуже приємно знаходитися саме в Польщі, на цих змаганнях. Ми відчували підтримку, і нас дійсно гарно зустрічали, гарна там була атмосфера. Дуже багато людей вболівали за мене, підтримували мене на трибунах, і навіть вид спорту у нас такий сильний, такий вольовий, характерний, але навіть мої супротивники після поєдинку, і вже після змагань підходили до мене, і дійсно вітали з тим, що мені вдалося здобути таку дійсно високу і цінну для нас нагороду і перемогу.

Про підготовку до Олімпіади

До Олімпіади ще залишився рік, тому, звичайно, ми ще будемо брати участь в змаганнях в Україні, і на міжнародних змаганнях. Тому що нам потрібно постійно виступати для того, щоб тримати себе в формі  і як можна краще підготуватися до Олімпіади.

Про відпочинок

Я дуже люблю свою родину, вони мені дуже підтримують. У нас дуже гарна, багата країна і дуже багато місць, в яких можна відпочити. Тому я планую свій відпочинок провести в Україні зі своїми рідними, а потім відновлю тренування і вже почну готуватися до нових змагань.

На минулих Олімпійських Іграх Олександр Хижняк здобув срібну медаль у своїй ваговій категорії. Бажаємо покращити результат і зійти на найвищу сходинку п'єдесталу в Парижі.